روان درمانی در کلیک

رواندرمانی یا درمان روانشناختی یا صحبت درمانی راهی برای کمک به افرادی است که دچار انواع مختلفی از بیماری های روانی و اختلالات عاطفی هستند. رواندرمانی به حذف یا کنترل علائم مشکل زا کمک میکند تا فرد عملکرد بهتری داشته باشد و سلامتی و درمان را بالا ببرد. با کمک روان درمانگران افسردگی، اضطراب و وسواس را درمان کنید.

 

رواندرمانی به حل مشکلاتی نظیر اختلال در کنار آمدن با زندگی روزمره، تاثیر آسیب روحی، بیماری جسمی یا فقدان (مثل مرگ عزیز) و اختلالات خاص روانی (مثل افسردگی و اضطراب) کمک میکند. رواندرمانی انواع مختلفی دارد و ممکن است تاثیر یک نوع روی یک مشکل خاص بهتر باشد. میتوان همراه با رواندرمانی از دارو یا دیگر روش های تراپی استفاده کرد.

انواع روش های روان درمانی در کلیک

 

روان درمانی، گروهی از درمان های روانشناختی برای مشکلات روحی و روانی مانند استرس، اضطراب و افسردگی است و روش های روان درمانی به روش های انجام این روند توسط روانشناس گفته می شود. گفتار درمانی انواع مختلفی دارد ، که در همه آن ها باید از یک درمانگر با تجربه برای رسیدن به نتیجه بهتر کمک گرفت.

ممکن است این روش های روان درمانی از طریق، گروه درمانی، گفتار درمانی آنلاین و یا صحبت کردن با نزدیکان شما باشد.

درمانگر به شما کمک می کند تا پاسخی سازنده برای مشکلاتی که با آن روبرو هستید پیدا کنید. برای برخی از مشکلات و شرایط، ممکن است یک نوع گفتگو درمانی از نوع دیگر بهتر باشد که تشخیص این که کدام راه برای چه شخصی کمک کننده است با روانشناس می باشد.

روش های روان درمانی، انواع روش های رواندرمانی

خدمات درمانی روانشناختی به عنوان بهبود دسترسی به خدمات درمان روانشناختی (IAPT) نیز شناخته می شود.

رفتار درمانی شناختی (CBT)

هدف CBT کمک به شما در کشف و تغییر نحوه فکر کردن در مورد زندگی خود و رهایی از الگوهای رفتاری مفید نیست.

شما با درمانگر خود هدف تعیین می کنید و ممکن است بین جلسات وظایفی برای شما تعیین شود که انجام دهید.

یک دوره روان درمانی معمولاً حدود 12 تا 20 جلسه را شامل می شود.

نشان داده شده است که CBT که یکی از روش های روان درمانی معتبر است، برای انواع مشکلات بهداشت روان کاربرد دارد، از جمله:
  • افسردگی
  • اضطراب
  • حملات پانیک
  • فوبیا
  • اختلال وسواس اجباری (OCD)
  • اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)
  • برخی از اختلالات خوردن ، به ویژه پرخوری عصبی

همچنین کتاب هایی برای کمک به خود و دوره های رایانه ای مبتنی بر CBT وجود دارد که به شما کمک می کند تا از مشکلات رایج مانند افسردگی عبور کنید.

خودیاری هدایت شده، روش های روان درمانی

خودیاری با راهنما به عنوان درمانی برای افسردگی، اضطراب و اختلال پانیک توصیه می شود. درمانگر برای درک مشکلات شما و ایجاد تغییرات مثبت در زندگی، با شما همکاری می کند.

خودیاری هدایت شده با هدف ارائه ابزارها و تکنیک های مفیدی به شما ارائه می شود که می توانید پس از پایان دوره استفاده کنید. در طول دوره ، درمانگر شما با قرار مشاوره حضوری یا مشاوره آنلاین از شما پشتیبانی می کند.

اختلالات شخصیتی

روش های روان درمانی، مشاوره و روان درمان

مشاوره نوعی روان درمانی است که در آن شما با اعتماد به نفس با یک مشاور صحبت می کنید. آن ها به شما کمک می کنند راه هایی برای کنار آمدن با مشکلات زندگی خود پیدا کنید.

مشاوره برای درمان افسردگی

مشاوره برای درمان افسردگی به ویژه برای کمک به مردم در درک دلایل اصلی افسردگی ایجاد شده است. مشاوره برای افسردگی از طریق خدمات درمانی روانشناختی در دسترس است.

این روش درمانی معمولاً به افرادی که افسردگی خفیف تا متوسط دارند و قبلاً درمان های دیگری مانند کمک به خود هدایت شده را نیز انجام داده اند ، ارائه می شود.

فعال سازی رفتاری، روش های روان درمانی

فعال سازی رفتاری یکی از روش های روان درمانی است که هدف آن کمک به افراد مبتلا به افسردگی است تا گام های ساده و عملی در جهت لذت بردن از زندگی دوباره بردارند. هدف این است که به شما انگیزه ایجاد تغییرات کوچک و مثبت در زندگی خود را بدهیم.

شما همچنین مهارت های حل مسئله را یاد خواهید گرفت تا به شما کمک کند تا با مشکلاتی که در روحیه شما تأثیر می گذارد مقابله کنید. معمولاً حدود 16 تا 20 جلسه به شما پیشنهاد می شود.

درمان بین فردی (IPT)، از دیگر روش های روان درمانی

IPT یک روش روان درمانی است که به افراد مبتلا به افسردگی کمک می کند مشکلات روابط خود با خانواده ، شرکا و دوستانشان را شناسایی و برطرف کنند.

ایده این روش از روان درمانی این است که روابط ضعیف با افراد زندگی شما می تواند احساس افسردگی در شما ایجاد کند. افسردگی می تواند به نوبه خود روابط شما با دیگران را بدتر کند.

اگر مبتلا به افسردگی شدید یا هر نوع افسردگی هستید که به درمان های دیگر ، مانند CBT پاسخ نداده است ، ممکن است IPT به شما پیشنهاد شود. IPT معمولاً طی 16 تا 20 جلسه ارائه می شود.

حساسیت زدایی و پردازش مجدد حرکت چشم (EMDR)، روش های روان درمانی جدید

EMDR روان درمانی دیگری است که برای کمک به افرادی که دچار اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) هستند، ساخته شده است. افرادی که مبتلا به PTSD هستند ممکن است افکار ، خاطرات ، کابوس های شبانه یا بازگشت به عقب از حوادث آسیب زا در گذشته خود را تجربه کنند.

EMDR به مغز کمک می کند تا خاطرات یک رویداد آسیب زا را دوباره پردازش کند تا بتواند آن ها را رها کند. EMDR می تواند یک روند ناراحت کننده باشد ، بنابراین اگر قصد دارید آن را امتحان کنید ، مطمئن شوید که نزدیکانتان از شما حمایت می کنند. یک دوره درمانی احتمالاً 8 تا 12 جلسه است.

شناخت درمانی مبتنی بر ذهن آگاهی (MBCT)

روان درمانی

روش های درمانی مبتنی بر ذهن آگاهی به شما کمک می کنند تا بر فکرها و احساسات خود همانطور که لحظه به لحظه اتفاق می افتند، تمرکز کنید. می توان از آن ها برای کمک به درمان افسردگی و اعتیاد استفاده کرد. شناخت درمانی مبتنی بر ذهن آگاهی (MBCT) ترکیبی از تکنیک های ذهن آگاهی مانند مراقبه و تمرینات تنفسی با شناخت درمانی است. MBCT یکی از گزینه هایی است که ممکن است بعد از دوره درمان افسردگی برای جلوگیری از بروز دوباره افسردگی در شما انجام شود.

 

همچنین میتوانید از طریق ۰۹۱۲۶۷۰۱۰۷۹و ۰۹۱۲۶۹۷۱۷۰۷ با مشاوران ما در ارتباط باشید.